This tote bag outer non-woven layer is made from recycled water bottles. The inside is 2mm thick PP insulation with PE foil. 13″ H x 15″ W x 5 3/4″ D
SKU:Â ITGEE-PCDCW
Item Number: 8225
Setup charge: $65.00
Packaging: Bulk
Price from: $3.79
This tote bag outer non-woven layer is made from recycled water bottles. The inside is 2mm thick PP insulation with PE foil. 13″ H x 15″ W x 5 3/4″ D
| Quantity | 150+ | 250+ | 500+ | 1,000+ | 2,500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Price (each) | $4.19 | $4.09 | $3.99 | $3.89 | $3.79 |
This tote bag outer non-woven layer is made from recycled water bottles. The inside is 2mm thick PP insulation with PE foil. 13″ H x 15″ W x 5 3/4″ D
SKU:Â ITGEE-PCDCW
Item Number: 8225
Setup charge: $65.00
Packaging: Bulk
| Decoration method: No selection | Screen printed |
|---|---|
| Product dimensions: No selection | 13" H x 15" W x 5 3/4" D |
| Imprint area: No selection | 5" H x 6" W on front |
| Second imprint area: No selection | 5" H x 6" W on back |
| Made in: No selection | CN |
| Production time: No selection | Approximately 5 working days |
| Theme: No selection | Travel |
| Color: No selection | Black, Green/Black, Red/Black, Royal Blue/Black |
| Products ships from ZIP: No selection | 85621 |
You will receive a confirmation email after check out. Simply reply to that email attaching your art with any special instructions. A free mockup/proof will be provided for you to approve before we begin production.