Tote Bag constructed of 80 GSM non woven polypropylene. Reinforced 22″ handles, 10″ gusset and a removable bottom insert. 15″ H x 13″ W x 10 yd D
SKU:Â TPCKE-KYFSC
Item Number: 8021
Setup charge: $65.00
Packaging: Bulk
Price from: $2.35
Tote Bag constructed of 80 GSM non woven polypropylene. Reinforced 22″ handles, 10″ gusset and a removable bottom insert. 15″ H x 13″ W x 10 yd D
| Quantity | 150+ | 250+ | 500+ | 1,000+ | 2,500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Price (each) | $2.75 | $2.65 | $2.55 | $2.45 | $2.35 |
Tote Bag constructed of 80 GSM non woven polypropylene. Reinforced 22″ handles, 10″ gusset and a removable bottom insert. 15″ H x 13″ W x 10 yd D
SKU:Â TPCKE-KYFSC
Item Number: 8021
Setup charge: $65.00
Packaging: Bulk
| Decoration method: No selection | Screen printed, Vibrant Full Color Heat Transfer |
|---|---|
| Product dimensions: No selection | 15" H x 13" W x 10 yd D |
| Imprint area: No selection | 8" H x 6" W on front Pocket |
| Second imprint area: No selection | 10" H x 7" W on back |
| Made in: No selection | MX |
| Production time: No selection | Approximately 5 working days |
| Theme: No selection | Shopping, Travel, Vacation |
| Color: No selection | Black, Burgundy Red, Gray, Lime Green, Orange, Purple, Red, Royal Blue, Sky Blue, Teal Blue |
| Products ships from ZIP: No selection | 85621 |
You will receive a confirmation email after check out. Simply reply to that email attaching your art with any special instructions. A free mockup/proof will be provided for you to approve before we begin production.